English Deutsch

Zobacz wykonane przez naszą firmę podłogi, mozaiki i parkiety

wykonane mozaiki i parkiety
Wimat
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Arboritec - lakiery i oleje do podłóg

Arboritec

Email Drukuj PDF

Wzmocniona ceramicznie nanotechnologia

Lakiery Arboritec powstają dzięki wykorzystaniu nanotechnologii z użyciem krzemionki ceramicznej. Produkty te są rezultatem wieloletnich , zaawansowanych badań materiałowych, dzięki czemu Arboritec jest liderem rynku w zakresie tych technologii.

Lakiery Arboritec wyznaczają standardy we właściwościach tj:

· Trwałość i ochrona

· Czas schnięcia i utwardzenia

· Ekologiczność lakierów wykończeniowych

· Rozpływania się po powierzchni drewna

· Czas pracy

Nanotechnologia jest nauką o tworzeniu materiałów u ultra-małej nanoskali rzędu 1:100 000 wielkości ludzkiego włosa. Kiedy porównamy lakiery Arboritec  z lakierami tradycyjnymi jasną sprawą staje się dlaczego zastosowanie nanotechnologii przynosi tak wiele korzyści. Na poziomie cząsteczkowym lakiery posiadają niewielkie wolne przestrzenie oraz luki, co może osłabić ich wytrzymałość. Nanocząsteczki lakierów Arboritec są na tyle małe, że wypełniają te luki, dzięki czemu lakiery są bardziej odporne na nacisk, równomiernie się zużywają, jak również są bardziej trwałe.

Krzemionka ceramiczna pomnaża korzyści nanotechnologii. Działa jako cząstkowe wzmocnienie lakierów i zapewnia bezkonkurencyjne wsparcie, trwałość i twardość.

 

Przyspieszony czas oddania do użytku.

Tradycyjne lakierowanie drewnianej podłogi może się okazać kosztowną i czasochłonną operacją. Lakiery Arboritec utwardzają się zdecydowanie szybciej niż zwykle lakiery wodne dzięki czemu będziesz mógł wznowić pracę szybciej nić kiedykolwiek.

Czas potrzebny do pełnego utwardzenia nowo polakierowanych podłog.

Arboritec UVElite – natychmiastowo

Arboritec Weterborne ( lakier wodne ) 3-7dni

Pozostałe Weterborne ( inne lakiery wodne ) 7-15dni

Solvent Based ( lakiery rozpuszczalnikowe ) 24-28dni

 

Najlepsza ochrona w branży.

Lakiery Arboritec są wiodącymi produktami w branży podłogowej pod względem wytrzymałości i trwałości wykończenia, nadającymi jednocześnie Państwa podłogom niezwykle piękny wygląd, nawet podczas intensywnego użytkowania. Przewaga lakierów Arboritec wynika z zastosowania technologii cząsteczek ceramicznych – jednego z najtwardszych znanych materiałów.

Arboritec UVElite – jest o 40% twardszy od pozostałych lakierów wodnych 2składnikowych

 

Normy i standardy.

Arboritec przestrzega najważniejszych światowych standardów dotyczących jakości i spełnia nawet najbardziej rygorystyczne przepisy. Wskazówki czerpiemy od LEED ( Leadeship In Energy & Enviromental Design ) w USA oraz od Niemieckiego Instytutu ds. Inżynierii Lądowej ( DiBt ). Zawartość VOS ( lotnych związków organicznych ) i środków chemicznych w produktach Arbpritec są mierzone w laboratoriach akredytowanych przez DiBt z zachowaniem ścisłych środków kontroli jakości.

 

Produkty Arboritec są przyjazne dla środowiska.

Architekci, wykonawcy, kierownicy obiektów i sieci detalicznych na całym świecie zaufały lakierom Arboritec. Główne priorytety przy ich produkcji to : zdrowie wykonawcy i właściciela podłogi oraz ochrona środowiska. Przemysłowe lakiery Arboritec bezproblemowo wpisują się w projekty budowlane, z łatwością przechodząc badania dotyczące zgodności ze standardami VOC.

Porównanie trwałości materiałów , wyniki testu trwałości Knoop’a

Diamond 8000-8500

Ceramic 4500-4600 ( zaawansowane produkty Arboritec wzmocnione minerałami )

Inne 1800-2200 ( pozostałe minerały używane do wzmacniania wielu wykończonych fabrycznie podłóg )

 

Niska zawartość VOC

Innowacyjne lakiery Arboritec dla podłóg w przestrzeniach publicznych chronią drewno i wydłużają okres jego użytkowania nie szkodząc środowisku. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować produkty, które nie są toksyczne i jednocześnie bardzo bezpieczne w użyciu. Nawet wśród innych  alternatywnych  lakierów na bazie wody, lakiery Arboritec zawierają najniższą zawartość VOC.

 

Indywidualna Ekspertyza Techniczna

Przewaga produktów Arboritec nie jest kwestią tylko technologii, ale zawdzięczamy ją również wykwalifikowanym dystrybutorom. Posiadają wiedzę techniczną, która umożliwi Państwu podjęcie najlepszej decyzji dotyczącej lakierowania podłóg. Zapewniamy naszym klientom wsparcie techniczne, skupiamy się na zapewnieniu praktycznych rozwiązań w odpowiedzi na problemy zgłoszone przez naszych klientów komercyjnych.