English Deutsch

Zobacz wykonane przez naszą firmę podłogi, mozaiki i parkiety

wykonane mozaiki i parkiety
Wimat
 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Panele drewniane deski warstwowe FINISHPARKIET

Deska warstowa FinishParkiet

Email Drukuj PDF

FINISHPARKIET

Produkt najnowszej generacji, FINISHPARKIET i FINISHDESKA dominuje swoją konstrukcją technologiczną, na którą składa się dwuwarstwowość
i jednolamelowość, a także najgrubsza warstwa użytkowa z prawdziwego, litego drewna, wynosząca 6 mm. Najwyższa jakość to 7 warstw lakieru, 3 warstwy olejowosku, solidne kleje i doskonały surowiec.

Finishparkiet zapewnia najbardziej wymagającym odbiorcom bogaty wybór spośród ekskluzywnych kolekcji wzorów, gatunków i opcji wykończenia. Każdy produkt posiada swój indywidualny charakter i osobowość, dzięki niepowtarzalności i unikalności zawartej w strukturze drewna.

Tylko najlepsza podłoga drewniana pozwala odkryć luksus prawdziwej natury w domowej przestrzeni.

FINISHPARKIET
35-box

JEDYNA KONKRETNA I FAKTYCZNA GWARANCJA NA MARKOWE PODŁOGI DREWNIANE

Jako pierwszy i jedyny producent markowych podłóg drewnianych udzielamy takiej gwarancji:

1.    50 lat gwarancji - warstwy nie ulegną rozklejeniu.
2.    50 lat gwarancji - lakiery i oleje nie będą się łuszczyć.
3.    50 lat gwarancji - lakiery i oleje nie będą odchodzić od drewna.

Najwyższej jakości kleje, lakiery i oleje, rzetelność w stosowaniu pełnych ilości warstw lakierniczych, starannie wyselekcjonowany surowiec i ponad 20 letnie doświadczenie daje nam pewność, a Tobie gwarancję na 50 lat zadowolenia i satysfakcji z użytkowania markowej podłogi drewnianej FINISHPARKIET.

 

KONSTRUKCJA TECHNOLOGICZNA

FINISHPARKIET - DWUWARSTWOWA JAKOŚĆ

FINISHPARKIET

FINISHDESKA

DANE TECHNICZNE DANE TECHNICZNE
DŁUGOŚĆ: 490-560-630 mm DŁUGOŚĆ: 900-1200 mm
SZEROKOŚĆ: 70 mm SZEROKOŚĆ: 120-150 mm
GRUBOŚĆ: 14 mm GRUBOŚĆ: 14 mm
WARTSTWA UŻYTKOWA: ok. 6 mm WARTSTWA UŻYTKOWA: ok. 6 mm
SPOSÓB ŁĄCZENIA: pióro-wpust SPOSÓB ŁĄCZENIA: pióro-wpust

NAJWIĘKSZA STABILNOŚĆ DZIĘKI DWUWARSTWOWEJ KONSTRUKCJI

Finishparkiet to podłoga dwuwarstwowa.

Warstwa wierzchnia, użytkowa składa się całkowicie z litego elementu - naturalnego drewna. Jednolamelowość doskonale oddaje estetyczne walory tego unikalnego surowca, a najnowsza technologia produkcyjna zapewnia przystosowanie do funkcjonalnego i użytkowego przeznaczenia.

Dolna warstwa to mozaika wykonana z twardego drewna liściastego, głównie dębu i jesionu. Łączenie warstw w sposób prostopadły wprowadza poprzeczny układ słoju warstwy wierzchniej w stosunku do dolnej części, co zapewnia stabilizację i uniemożliwia wypaczanie się podłogi.

NAJGRUBSZA WARSTWA UŻYTKOWA PODŁOGI WIELOPOKOLENIOWEJ

Najgrubsza warstwa użytkowa dostępna na rynku, to 6,2 mm grubości najlepszej jakości, doskonałego litego drewna. Konstrukcja ta umożliwia wielokrotny proces cyklinowania (odnawiania) podłogi, dzięki czemu służy ona i zachwyca latami, przez wiele pokoleń.

FINISHPARKIET - PODŁOGA DYSKRETNIE PIĘKNA

Konstrukcja technologiczna każdego elementu oraz sposób łączenia i instalacji eliminują całkowicie efekt rezonansu. Urok podłogi drewnianej to jej wizualna estetyka, która dyskretnie prezentuje się pod stopami, pozostawiając sferę akustyczną w stanie nienaruszonym.

NOWOCZESNA KONSTRUKCJA SYSTEMU ŁĄCZENIA

Najnowocześniejszy system łączenia typu pióro- wpust pozwala na prostą i sprawną instalację podłogi. Umożliwia przy tym układanie podłogi
w rozmaite wzory i kombinacje, dzięki produkcji elementów z wariantem prawego i lewego pióra.

OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Drewniana podłoga Finishparkiet to idealne rozwiązanie w przypadku ogrzewania podłogowego. Perfekcyjna konstrukcja technologiczna i najlepszej jakości surowiec wykorzystywany w procesie produkcji sprawia, że podłoga doskonale współpracuje z tego typu ogrzewaniem, a współczynnik przepuszczalności termicznej gwarantuje redukcję strat energetycznych do minimum.

DĄB BIELONY

04 D b Bielony Olej Fx2 a IMG 4276 male

 

DĄB ANTYK

07 D b kolor Antyk Olej Szczotka Fx4 IMG 4325 male

 

DĄB LATTE MACCHIATO

dąb Latte Macchiato deska 370x200

JESION BILONY

11 Jesion Bielony Lakier Fx2 IMG 5088 male

 

PRZYKŁADOWE ARANŻACJE

Finishdeska Dąb Natura Olejowosk Szczotkowana Faza Czterostronna Finishdeska Dąb Natura Olejowosk Szczotkowana Faza Czterostronna

Finishjodła Dąb Latte Macchiato Olejowosk Szczotkowany Faza Czterostronna Finishjodła Dąb Latte Macchiato Olejowosk Szczotkowany Faza Czterostronna

Finishdeska Dąb Caffe Latte Olejowosk Szczotkowany Faza Czterostronna Finishdeska Dąb Caffe Latte Olejowosk Szczotkowany Faza Czterostronna

Finishdeska Dąb Bielony Olejowosk Finishdeska Dąb Bielony Olejowosk

Finishdeska XXL Dąb Bielony Olejowosk Faza Czterostronna Finishdeska XXL Dąb Bielony Olejowosk Faza Czterostronna

Finishdeska Dąb Latte Macchiato Olejowosk Fazowany Czterostronnie Finishdeska Dąb Latte Macchiato Olejowosk Fazowany Czterostronnie

 

FINISHDESKA XXL

FINISHDESKA XXL to jedna z najnowszych propozycji w ofercie Finishparkietu. Wyróżniająca się niebanalną estetyką podłoga, idealnie komponuje się z wnętrzami urządzonymi w duchu nowoczesnych trendów europejskich oraz światowych. Starannie wyselekcjonowane deski dębowe i jesionowe dają poczucie elegancji i komfortu użytkowania.

FINISHDESKA XXL będąca poprzez swoje rozmiary symbolem luksusu, zachowuje jednocześnie precyzję konstrukcji oraz niezawodne walory klasycznych desek i parkietów Finishparkiet. Podłoga w rozmiarze XXL nadaje się również doskonale na ogrzewanie podłogowe.

FINISHDESKA XXL to niewątpliwe najlepsze rozwiązanie dla osób ceniących sobie szyk, klasę, a także indywidualizm i oryginalność. Możliwości wyboru barwy oraz sposobu wykończenia sprawiają iż każda nasza podłoga odpowiada nawet najbardziej wymagającym gustom klientów.

FINISHDESKI XXL – WYMIARY:

 • długość: 1800 - 2200 mm
 • szerokość: 180 - 200 mm
 • grubość: 15 mm

budowa deski xxl.pl

 

FINISHJODŁA FRANCUSKA

Podłogi drewniane montowane w układzie jodły francuskiej charakteryzują się niezwykle klasyczną elegancją. Już w XVI wieku upodobali je sobie francuscy arystokraci, a podłogi te zdobiły wnętrza wielu zamków i pałaców w Dolinie Loary. Wzór ten mimo, że stosowany od bardzo dawna, posiada ponadczasowe walory, przez co doskonale sprawdza się w klasycznym wnętrzu jak i w nowoczesnych aranżacjach.

Podłogi układane na wzór jodły francuskiej były i są bardzo popularne. Charakteryzują się symetrycznym, ukośnym układem deszczułek, których krótsze krawędzie przycięte są pod kątem 45o. Kąt przycięcia może być dowolny – 30 lub 60o – ale opcją najczęściej stosowaną jest standardowe 45o.

Ułożenie podłogi na wzór chevron czyli jodły francuskiej, dotąd kojarzone z bardzo pracochłonnym, wymagającym niezwykłej dokładności cięcia procesem, powodującym spory odpad materiału i koniecznością stosowania tzw. obcego pióra, wraz z wprowadzeniem naszego produktu całkowicie zmienia ten pogląd. FINISHJODŁA FRANCUSKA to produkt warstwowy, kompleksowo przygotowany już na etapie produkcji. Maszynowe, precyzyjne cięcie wszystkich elementów gwarantuje powtarzalność i niezwykłą dokładność obróbki jak i montażu. Klient otrzymuje gotowe do ułożenia klepki, co w znacznym stopniu skraca proces układania podłogi oraz eliminuje wcześniej wspomniane straty materiału. Każda deszczułka posiada przygotowany już na etapie produkcji system pióro-wpust na każdej, również czołowej krawędzi.

FINISHJODŁA FRANCUSKA – CHARAKTERYSTYKA

 • dostępna w opcji FINISHPARKIET I FINISHDESKA
 • elementy przycięte pod kątem 45o
 • dostępna w każdym oferowanym w naszej firmie gatunku drewna, wybarwieniu, wykończeniu powierzchni – w tym opcja szczotkowana
 • pokrycie powierzchni – olejowosk lub lakier
 • fazowana czterostronnie lub ostrokrawężna

Finishjodła francuska Dąb Select Olejowosk Szczotkowany Fazowany Czterostronnie