English Deutsch

Zobacz wykonane przez naszą firmę podłogi, mozaiki i parkiety

wykonane mozaiki i parkiety
Wimat
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Deski podłogowe

Deski podłogowe

Email Drukuj PDF

Deski z drewna krajowego

Solidną podstawę do uzyskania ciekawej podłogi daje nam format deski. Deska jest formą która znajdzie swoje miejsce zarówno w wysublimowanym klasycznym jak i nowoczesnym a i wręcz futurystycznym wnętrzu.

 

Większe i duże powierzchnie to miejsce dla deski. Deska określa nam styl wnętrza a sposób ułożenia może wręcz wydzielać konkretne obszary które chcemy odznaczyć w całości.

Dąb, jesion, modrzew, sosna, świerk to gatunki drzew krajowych które są najczęściej wykorzystywane do budowania podłóg.

Duże znaczenie pod względem efektu estetycznego jak i technicznego zachowania drewna ma system zabezpieczenia.

Wyróżniamy obecnie dwa nurty technologiczne: systemy lakierowania i systemy olejowania.

Każdy z systemów ma swoje mocne jak i słabsze punkty.


 

 Deski z mikrofazą

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się podłogi drewniane z tzw. mikrofazą. Podłoga taka daje bardzo ciekawy efekt wyodrębnienia poszczególnych elementów drewnianych, przez co staje się bardzo atrakcyjna pod względem estetycznym.

 

Oprócz wrażeń estetycznych mikrofaza powoduje iż na tego typu podłodze "gubione" są różnego typu efekty tzw. pracy drewna.


 

Deski z drewna egzotycznego

Podłoga drewniana z drzewa egzotycznego to swoistego rodzaju studium aranżacyjne. Prawidłowe dobranie pod względem gatunku, klasy selekcji jak i wielkości elementów daje możliwość uzyskania niepowtarzalnego klimatu parkietu.

 

Dodatkowymi walorami podłóg egzotycznych są specyficzne właściwości niektórych gatunków drzew, ich wyjątkowa odporność na zmianę temperatury i wilgotności otoczenia, wysoka twardość oraz bardzo ciekawa kolorystyka. Właściwości te wykorzystuje się i tak np. często stosowanym budulcem w miejscach szczególnie narażonych na działanie wody jest drewno teakowe które wyjątkowo dobrze znajduje się w łazienkach, saunach itp. miejscach zapewniając nam ciepło i naturalność.


 

Kolekcja Chapel

Produkcja podłogi Chapel Parket odbywa się poprzez manipulację struktury drewna dębowego, a osiągnięte w ten sposób kolory mającą odwzorowywać, odbywający się przez wiele lat proces, na który miały wpływ różne czynniki m.in. atmosferyczne takie jak zawartość oparów amoniaku czy sody w powietrzu, jak również specyfiki jakich używano do mycia podłogi. Zaletą tej technologii jest trwały kolor gdyż wnika on wgłąb drewna i nie odbarwia się po ostatecznym utrwaleniu. Powierzchnia zabezpieczona jest olejem z dodatkiem wosku pszczelego i kwasu krzemowego. Kwas krzemowy zamyka pory w drewnie i tworzy trwałą warstwę podobną do glazury. Ułatwia to czyszczenie i ogranicza konserwację podłogi do minimum.

Do produkcji używa się jedynie dębu rustykalnego (mix 50% Rustic A / 50% Rustic B), gdzie występują sęki i różnorodne przebarwienia (specyfikacja poniżej). Wypełnienie sęków otwartych oraz pęknięć wykonuje się szpachlą naturalną (pył drzewny plus olej). Szpachla kurczy się wysychając i utwardza w przeciągu 25-35 dni. Jest to jedyna możliwa technologia wypełniania sęków w postarzanych deskach dębowych o zmanipulowanym kolorze, gdyż zastosowanie szpachli chemicznej szybkoschnącej powoduje trwałe odbarwienie koloru podłogi wokół sęków i nie estetyczny wygląd. Sztuczna szpachla wygląda zupełnie nie naturalnie i nie odpowiada charakterystyce ‾starych※ naturalnych podłóg.

Technologia barwienia, olejowania, szpachlowania jest stosowana i wypróbowana przez lata i gwarantuje trwałą oraz bardzo dobrze zabezpieczoną "starą" podłogę drewnianą.